سیاسی
وزیر آموزش و پرورش: نسل هزاره سوم را با روش‌های گذشته نمی‌توان تربیت کرد

وزیر آموزش و پرورش: نسل هزاره سوم را با روش‌های گذشته نمی‌توان تربیت کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir):

ایسنا: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امروز بعد از وارد کردن مراحل پیچیده‌ای از آموزش‌های آموزش‌شده‌ایم، گفت: نسل هزار سوم را نمی‌توان با روش‌های گذشته تربیت کرد، باید با امور تربیتی نوین و تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها نوین با نسل امروز برخورد کرد و آن‌ها. را تربیت کرد.

شامگاه یوسف نوری ۲۸ آبان ماه در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان تربیت کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی حتی در درون عملیات های سخت و نبردهای خونین به فعالیت های می پرداخت و مکتب تربیتی را پایه گذاری کرد و خلاء. وی و افکار و اعمال امروز مشاهده می شود.

وی به جهش ایران در حوزه المپیاد دانش‌آموزی پرداخت و با اشاره به اینکه در المپیاد دانش‌آموزی کشور در سال‌های گذشته طلا داشت، عنوان کرد: این میزان در سال جاری به ۲۰ طلا تبدیل شد که همت بلند معلمان را می‌دهد.

نوری با اشاره به اینکه امروز بعد از وارد کردن مرحله پیچیده‌ای از آموزش‌های ایم، بیان کرد: نسل هزاره سوم را نمی‌توان با روش‌های تربیتی گذشته کرد، باید با امور تربیتی نوین و تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها نو با نسل امروز برخورد کرد و آنها را تربیت کرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که اگر نقش‌آفرینی و تأثیرگذاری در نسل جوان باشد، باید از این نسل و افکاری که بیشتر فکر می‌کنند، استفاده کنند، افزودن: مابالا در آموزش و پرورش دانش‌آموز در مورد کتاب‌هایی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد، نظرسنجی نشده است. که این مهم برای تدوین و تالیف کتب درسی برای سال تحصیلی آینده در دستور کار قرار دارد.

READ  ساختمانهای غیرقانونی ظرف چند ساعت تخریب شد / شش شماره ثبت نام فراریان متهم در پرونده طبری در لواسان در حال تخریب است

وی با تاکید بر اینکه رتبه‌بندی باید زودتر انجام شود، این از کم‌کاری ما در آموزش و پرورش است که معلم‌ها در چنین وضعیتی قرار دارند، گفت: بخشی از بودجه‌های موجود در مدارس بر سر کار دولت است اما باید اولیاء هم در جریان این مشکلات قرار گیرند. تا با آگاهی از این مسائل به آموزش و پرورش کمک کنند.

آموزش و پرورش افزودن: اجازه دهید در هر دانش‌آموزان خیریه کلاس‌ها ایجاد شود و در این زمینه آموزش‌هایی به دانش‌آموزان به‌صورت غیر مستقیم ارائه شود.

نوری با اشاره به اینکه ما در مدیریت گذشته هستیم و باید در مدیریت نوین کار کنیم، ادامه داد: ما در امور درسی باید یک چرخش 10 درجه‌ای داشته باشیم، زیرا در تحول و برنامه ملی روی آن تاکید دارد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این که یکی از وظایف اصلی معلمان و مربیان، آموزش دانش‌آموزان به‌صورت میدانی، مهارت تفکر و ارتباط است، گفت: این در حالی است که هنوز به‌دنبال مدیریتی هستیم که دانش‌آموزان آن را نمی‌پذیرند.

عنوان کرد: معلمان باید از کار صرف در کلاس فاصله استفاده کنند و به نیازهای دانش‌آموزان در فضای محیطی دیگر پاسخ جدی بدهند.

وی در پاسخ به مطالب مطرح شده از برخی از نمایندگان ادارات آموزش پروپرش استان کرمان بیان کرد: در زمینه خدمات ویژه سرایدار در حال انجام انجام می‌شود.

نوری افزود: ما روی دو نقطه تحول، یعنی کیفیت بخشی به دانشگاه فرهنگیان و گزینش هستند آن می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه دنیای استکبار می‌خواهد مدارس ما تعطیل شوند، ادامه داد: آموزش ‌و پرورش تنها نهادی است که با خانواده ارتباط قانونی دارد و بیشترین نهادی است که دارای جمعیت زیادی در حوزه تربیتی است.

READ  عراقچی: اقدام سه کشور اروپایی برای ارائه پیش نویس قطعنامه اقدامی اشتباه است / انتظار داریم آنها از فرصت باقیمانده دیپلماسی برای تخریب بیشتر فضای موجود استفاده نکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.