بورس
نگاهی تحلیلی به شرکت هایی که فردا به مجمع می روند

نگاهی تحلیلی به شرکت هایی که فردا به مجمع می روند

نگاهی تحلیلی به شرکت هایی که فردا به مجمع می روند

نگاهی تحلیلی به شرکت هایی که ابندای تیرماه به مجمع می روند+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت‌هایی که در اولین روز از تیرماه سال ۱۴۰۱ به مجمع خواهند رفت شامل شرکت‌های دارویی ره آورد، حمل و نقل مواد معدنی گهر ترابر سیرجان گروه دارویی برکت خواهند بود، گفتنی است که سرمایه‌گذاری گروه صنایع بهشهر ایران نیز در این شرکت‌ها قرار دارد. اما مجمع عمومی این شرکت لغو و برگزار می شود، تصمیم گیری در جلسات ویژه به تاریخ دیگری موکول شد.

شرکت‌هایی که از آن‌ها نام برده می‌شود، عملکرد سال مالی منتهی به پایان اسفندماه ۱۴۰۰ را برای سهامداران خود تشریح می‌کنند و از همه‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران می‌رسد.

نگاهی تحلیلی به شرکت هایی که ابندای تیرماه به مجمع می روند+بورس نیوز

دارویی ره آورد خرید

شرکت داروی رهآورد در گزارش حسابرسی‌شده خود که مربوط به دوره منتهی اسفندماه سال ۱۴۰۰ است، میزان سود خالص اعلام‌شده برابر با ۱۰۰ میلیارد تومان به ثبت می‌رسد، همچنین مجموع درآمد عملیاتی که این شرکت دارویی طی این دوره یک ساله از خود بر جای گذاشت. بالغ بر ۲۲۶ میلیارد تومان ارائه شد.

«دره‌آورد» در پایان سال مالی منتهی به اسفندماه ۱۴۰۰، در ازای هر سهم ۴۱۰۸ ریال سود کسب کرد، مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت دارویی در تاریخ یک تیرماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و در ادامه نیز در مجمع عمومی فوق‌العاده ویژه طبابت برگزار می‌شود. اساسنامه شرکت با نمونه اساسنامه سازمان بورس و اصلاح مفاد اساسنامه جهت ارائه امکان انتخاب سامانه کدال به عنوان روش مجاز اطلاعیه ها به شکل الکترونیکی انتشار می‌شود.

گفتنی است که این شرکت در سال مالی گذشته 92 درصد از تقسیم سود خود را به سهامداران پرداخت کرد.

READ  افزایش قیمت جهانی ، محرک 1400 بورسی

حمل و نقل ترکیبی مواد معدنی گهر ترابر سیرجان

این شرکت ترابری در پایان سال مالی خود به سود خالص 355 میلیارد تومان دست یافت و در ازای هر سهم نیز 799 ریال سود حاصل می شود، میزان درآمدی که “حگهر” طی این دوره سالانه از خود باقی می ماند با یک هزار و 974 میلیارد تومان. بود.

مجمع این شرکت، ساعت 11 برگزار می‌شود، میزان پرداختی که این شرکت ترابری در پایان سال مالی گذشته به سهامداران برابر با 30 درصد از سود تقسیمی داشت.

گروه دارویی برکت

در تاریخ اول تیرماه ۱۴۰۱ یکی از شرکت‌های مجمع عمومی عادی سالانه خود را برگزار می‌کند، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سهامی دیگر کدال آگهی در تاریخ ۱۶ حرداد ماه در دعوت به مجمع عمومی عادی سالانه راس ساعت ۱۱ روز پنج شنبه منتشر می‌شود. ۲۶ خردادماه برگزار می‌شود و مجمع در خصوص هیچ‌یک از موارد دستور تصمیم‌گیری را انجام نداد و مجمع با دید روبرو شد.

با توجه به آماده بودن صورت‌های مالی و گزارش حسابرس مستقل و رسم قانونی مجمع اعلام کرد و در جلسه بعدی مجمع در ساعت ۱۶ روز چهارشنبه تاریخ اول تیرماه سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

شرکت برکت مالی سالانه خود که حسابرسی‌ن می‌شود، میزان سود خالص خود را یک هزار و 514 میلیارد تومان ثبت می‌کند و در هر سهم نیز 2064 ریال سود کسب می‌کند، همچنین میزان درآمد عملیاتی این شرکت یک هزار و 552 میلیارد تومان است. تومان بود، لازم به ذکر است که این شرکت دارویی از سود تقسیمی است که در سال مالی گذشته ۷۶ درصد از آن را به سهامداران پرداخت کرد.

READ  دائماً محتاطانه و آشفته بازار است

پایان مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.