بورس
نبض مثبت در پایان سال

نبض مثبت در پایان سال

نبض مثبت در پایان سال

طبق گزارش ها بورس نیوزبا تأیید اینکه سازمان بورس باید تا پایان ماه مارس 3 سهم از صندوق های درآمد ثابت را خریداری کند ، عملاً ذخایر وجوه با درآمد ثابت را به سمت بورس اوراق بهادار هدایت می کند. اوراق قرضه دولتی نیز تمام شد و این باعث بهبود بازار سرمایه در روزهای آخر سال شد.

بهنام مرادی متخصص بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز وی در این رابطه گفت: “با این وجود فرصت خوبی برای صندوق های با درآمد ثابت وجود دارد تا برخی از وجوه خود را در بازار سرمایه سرمایه گذاری كنند ، و وقتی قیمت بسیاری از سهام ارزشمند باشد ؛ خرید كنید. امیدوارم این روند ادامه یابد و پایدار اینك كام منابع سیاست تخصیص بخشی به خریدهای مشترک طولانی مدت خواهد بود.

وی افزود: البته این تصمیم معایب خود را خواهد داشت و برای برخی از درآمد پایدار خطرناک خواهد بود. اگر بازار سرمایه یک دوره عدم اطمینان را پشت سر بگذارد ، نقدینگی فعالان بازار سرمایه برای رشد بازار کافی است و استخراج منابع از درآمد ثابت ضروری نیست. با این وجود ، حتی اگر فرض کنیم که درآمد ثابت به طور موقت در سرمایه گذاری های سهام عادی گنجانده شده است ، این یک نشانه مثبت برای بازار سرمایه است و اگر این منابع به بهبود جو روانشناختی و بازگرداندن اطمینان به این بازار کمک کنند ، چیز خوبی است. خودش در عین حال منابعی که از طریق صندوق های درآمد پایدار به بورس عرضه می شوند ، برای تغییر روند بازار سرمایه با انتشار احتمالی این منابع در ماه های آینده کافی نیستند.

READ  سامازن از ژوئیه سال آینده سودآور خواهد بود

سرانجام مرادی با اشاره به اقدامات مدیران و متولیان بازار سرمایه در جهت بهبود روند بازار گفت: بورس و کمیسیون بورس و اوراق بهادار مسئولیتی در قبال سقوط بازار سرمایه ندارند و این ایده که بورس می تواند از عهده آن برآید یک بحران است. ” نقش سازمان بورس را نمی توان انکار کرد و قطعاً انتقادهایی هم به این سازمان وارد است؛ اما متهم کردن سازمان بورس به عنوان دستگاه اجرایی عملیات بازار سرمایه ؛ اشتباه است در هر صورت ، سازمان بورس و اوراق بهادار اخیراً فعالیت کرده و برنامه هایی را برای اصلاحات بازار سرمایه ارائه می دهد. با این حال ، در طولانی مدت ، این برنامه ها ممکن است منجر به تحولات منفی در بازار سرمایه شود.

بیشتر بخوانید:

پرداخت روغن برای از بین بردن زنگ زدگی در تابلوهای فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.