بورس
نامه سهامداران برای مجبور کردن رهبران / 8 راه حل برای بهبود بازار سرمایه

نامه سهامداران برای مجبور کردن رهبران / 8 راه حل برای بهبود بازار سرمایه

طبق گزارش ها بورس نیوزفعالان بازار سرمایه در نامه ای به رهبران نیروها ، هشت روش عملی برای تأمین نقدینگی برای بازیابی اعتماد سرمایه گذاران به بورس و بهبود وضعیت معاملات را پیشنهاد کردند.

متن نامه به شرح زیر است:

دکتر. حسن روحانی – رئیس جمهور محترم
آیت الله سید ابراهیم رئیسی – رئیس محترم دادگستری
دکتر. محمد باقر قالیباف – رئیس افتخاری مجلس شورای اسلامی

با عرض سلام و احترام

می دانیم که ماجرای غم انگیز سرمایه گذاران بورس ایران را می دانید. ما می دانیم که روزانه و هفتگی دهها نامه در مورد درد سهامداران مظلوم بورس اوراق بهادار دریافت می کنید و بهتر از سردرگمی ایجاد کننده این وضعیت آگاهی دارید. بنابراین ، ما وقت ارزشمند شما را با تکرار چندین باره تلف نمی کنیم و فقط پیشنهاداتی برای برون رفت از شرایط فعلی ارائه می دهیم.

آقایان

امروزه عرضه بیش از تقاضا در بازار سرمایه است و این امر بدون شک دلایل اقتصادی دارد اما دلایل رفتاری آن بیشتر است. سرمایه گذاران در این وادی ترسیده و احساس تنهایی می کنند. آنها پوچی پشت خود را احساس می کنند و همه این وعده های خوب فقط برای گذراندن آن لحظه خاص بود. ما فکر می کنیم که اگر این احساس ادامه یابد ، توسعه اقتصادی کشور و به تبع آن بازار سرمایه در آینده با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد ، بنابراین پیشنهاد می کنیم فارغ از نظرات سیاسی و گروه ها ، متحد شده و این مشکل را حل کنیم. به خاطر مردم و کشور ما. بیاد داشته باشیم که هرجا متحد باشیم ، تهدید را دفع کرده و آن را به فرصتی تبدیل کرده ایم.

مطابق با این هدف بزرگ و برای دستیابی به این هدف ، ما ارائه می دهیم:

الف) مالیات حق ملت است. حقوق سیستان بلوچستانی جوان ، مادر اهواز و پیرمرد خراسان … و. بی انصافی است که بگوییم برخی افراد باید در حل مشکل سهیم باشند ، اما پیشنهاد ما این است که بازار سرمایه مانند سایر بخشهای اقتصاد باید با کمی تأخیر مالیات بپردازد. شما می دانید که برای هر فروش ، سرمایه گذار نیمی از ارزش معامله را به عنوان مالیات پرداخت می کند. پیشنهاد این است که نیمی از این درصد از طرف دولت در صندوق تثبیت بازار سرمایه سرمایه گذاری شود و با هزینه شخصی خود اختصاص یابد تا سهم ارزشمندی از بازار را بدست آورد.
وقتی بازار سرمایه عادی می شود ، سهام این صندوق با ارزش فعلی فروخته می شود (که قطعاً از قیمت های امروز بالاتر خواهد بود) و به IRS بازگردانده می شود. لطفا توجه داشته باشید که ما از شما نمی خواهیم به ما پول بدهید. درست مانند هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگر که ممکن است بیش از یک سال برای پرداخت مالیات خود فرصت داشته باشد ، به ما کمی فرصت دهید تا تجارت خود را اصلاح کنیم و مالیات را با درآمد قابل قبول پرداخت کنیم.
دو) اعمال قانون ؛ پرداخت 1٪ صندوق توسعه ملی به صندوق اجرای قانون. اگر شما بزرگواران اجرای قانون را رهبری نکنید ، چه کسی می تواند در این کشور رهبری کند؟
3) در کمیته تخلفات بازار سرمایه و دادگاه جرایم اقتصادی ، ماهانه ارقامی از فعالان و مدیران به صورت جریمه و مجازات جمع آوری می شود. ما پیشنهاد می کنیم این ارقام را تا پایان وضعیت فعلی به عنوان مالیات در صندوق تثبیت سرمایه گذاری کنیم و با عادی شدن اوضاع ، آنها را به خزانه دولت برگردانیم.
چهار) ما باید سربازان شجاعی را که آماده پیشگامی و پیشروی برای تغییر وضعیت فعلی مانند وضعیت جنگ هستند ، ارزیابی و تشویق کنیم. ما باید برای ارتقا تقاضای بازار گام برداریم و برای دستیابی به این هدف سه پیشنهاد داریم:

READ  "والاس" نماد تجارت برای بررسی وضعیت شفافیت اطلاعات پخش کننده حداکثر تا 16/01/1400 به حالت تعلیق در می آید.

الف – صندوق های توسعه و تثبیت بازار امروز به انبار تبدیل شده اند و مانده پول نقد و ذخایر موجود در آنها از بین رفته است ، بنابراین وضعیت فعلی این صندوق ها حذف عادلانه بخشی از پرتفوی و تعمیق خصوصی سازی و موفقیت مجدد در آن است. ماموریت متناسب با افزایش وجه نقد به کلیه ذینفعان (با رعایت انصاف و انصاف).
ب – در شرایط فعلی افراد زیادی هستند که می خواهند از مزایای استفاده و سهام سهام تقاضا خریداری کنند اما قوانین دشوار بورس و بانک مرکزی گاهی اوقات مانع این امر می شود. نمونه آن انطباق سرمایه کارگزاری با عدم پذیرش سهام به عنوان وثیقه است. بازار سرمایه ایران می تواند منابع را از درون تأمین کند ، اما قوانین باید روشن شود. بنابراین ، از سازمان بورس و رئیس بانک مرکزی خواسته می شود هرچه سریعتر راه را برای علاقمندان به سرمایه گذاری بلند مدت تسهیل کنند.
ج – در سالهای اخیر ، بسیاری از ادعاهای خوش صحبت و حدیث محور علیه فعالان بازار سرمایه مطرح شده است. امروزه بسیاری از مردم ، که وجودشان منبع قدرت سرمایه گذاران است ، غمگین و ساکت هستند. عدالت ترمیمی یک راه حل عادلانه برای این مشکل است که رئیس جمهور محترم دادگستری نیز آن را تأیید و تأکید کرده است ، اما هنوز عملی نشده است. ما از شما می خواهیم که از رئیس سازمان مبادله بخواهید تا اجرای عدالت ترمیمی را تسریع کند.
پنج) سفارش قیمت چیزی است که همه مسئولان با آن موافق نیستند ، اما همچنان ادامه دارد. همانطور که در بند 1 نامه آمده است ، حمایت از بازار سرمایه نباید نقض حقوق هیچ ایرانی باشد و اکنون می گوییم نباید حقوق سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل به بهانه ها و سودهای دروغ ضایع شود. کمی. به عنوان مثال ، آیا می دانید شرکتهای خودروساز بیش از یک دهه است که سود سهامداران خود را پرداخت نکرده اند؟ فکر می کنید این مسئله در سایر بخشهای صنعت خودرو مشکلی ایجاد نکرده است؟ یا در ارزیابی فولاد ، سنگ آهن و غیره ، چگونه معامله گران خودرو و بازرگانان فولاد و پتروشیمی صرفاً با از دست دادن کالاهای خود میلیاردها درآمد کسب می کنند ، اما کارخانه هایی که محصولات مشابه تولید می کنند متحمل هزینه های مالی و هزار هزینه پنهان دیگر می شوند؟ آیا این ایده منجر به حمایت از تولید می شود؟ برای حمایت از تولید ، ما پیشنهاد می کنیم که قیمت های اجباری را یک بار برای همیشه کنار بگذاریم و سعی در بهبود روندهای بازار داشته باشیم.
شش) بازار سرمایه تحت تأثیر بسیاری از بخشهای اقتصاد قرار دارد. این بازار به نرخ بهره حساس است. به نرخ ارز حساس است. حساس به سیاست های خرد و کلان اقتصادی. متن روشن قانون این است که سازمان مبادله باید از منافع سرمایه گذاران خرد حمایت کند. از رئیس بورس دعوت می شود در جلساتی شرکت کند که تصمیمات مهمی درباره سرنوشت میلیونها سهامدار از جمله جلسات هیئت دولت گرفته می شود تا بخاطر داشتن بخشنامه و سیاستی منافع دهها میلیون ایرانی را انکار کند. قابل قبول نیست. در صورت عدم وجود اتحادیه سهامداران واقعی ، پیشنهاد می کنیم که نماینده سازمان بورس در کلیه جلسات و شوراهای اقتصادی به نفع سرمایه گذاران شرکت کند.

READ  بیش از 632،000 قرارداد آتی در بورس کالا منعقد شد

هفت) قانون تجارت ایران در سال 1348 تصویب شد. بیایید فرض کنیم که پس از 52 سال ، بخشهایی از این قانون باید به روز و تعمیر شوند. برای شرکت ها ، ثبت سود سرمایه به هیچ وجه فرایند پیچیده ای نیست ، گاهی اوقات سالها به تأخیر می افتد و سرمایه گذار برای یک سال کامل به دارایی آنها نمی رسد. به طور کلی ، پرداخت سود یک شرکت طی 8 ماه از تاریخ مجمع سالانه 4 ماه پس از پایان سال مالی قطعاً در فضای تورمی امروز ناعادلانه است و سرمایه گذاری بلند مدت را ترغیب نمی کند. این قوانین به جای تشویق به سرمایه گذاری بلند مدت ، سرمایه گذاری طولانی مدت در محیط امروز را مجازات می کنند. ما برای ایجاد تغییرات سریع در این قوانین پیشنهاد می کنیم کمیته ای در سازمان بورس ایجاد کنیم.

هشت) سیاست های تشویقی در حال حاضر یکی از ابزارهایی است که می تواند همراه با رتبه بندی غیر اجباری برای تحریک اقتصاد و بازار سرمایه مورد استفاده قرار گیرد. تخفیف های مالیاتی ، تعدیل نرخ ارز ، نرخ ارز بانکی ، تخفیف خوراک در پتروشیمی ها و پالایشگاه های نفت و … ممکن است چراغ سبز شدیدی از طرف دولت برای تقویت سرمایه گذاری و سهامداران بازار وجود داشته باشد.

نتیجه:
هدف ما از نوشتن این نامه ابراز همدردی و همکاری برای برون رفت از این وضعیت است. بازار سرمایه ایران در ابتدای راه است و می تواند نقش مثبتی در تولید و اقتصاد داشته باشد. قلب سرمایه گذاران بورس اوراق بهادار ایران مانند قلب هر ایرانی برای سرزمین مادری خود می تپد و آنها برای این مرز و منطقه چیزی جز عزت از خدا نمی خواهند. ما معتقدیم که اگر همه دست در دست هم کار کنیم ، این مرحله را با احساس سلامتی و غرور پشت سر خواهیم گذاشت.

READ  ارائه 10 محصول جدید شرکت نفت ایرانول

همایون دارابی ، کامیار فراهانی ، مرتضی عباد ، عظیم ثابت ، حسین خزلی ، عباسعلی حقانی نسب ، واداد حسینی ، علیرضا کیان ، میثم کریمی ، احسان حاجی علی اکبر ، محمد اسکندری ، بهراد ابراهیمی ، امیر سیدی ، محمد مهدی بحر ال احسان دشت مهدی دلبری ، مهدی طحانی ، علی عسکرزاده صادق ، احمد کاظمی ، اسماعیل داورپناه ، نوید خاندوزی ، سینا سلیمانی ، ولید هلالات ، بهزاد صمدی ، قاسم حقانی نسب ، مصطفی مصری پور ، احسان ناصر ، امید تحذیبی ، پیام الیاس کردی ، وحید تم ، میهن ، سالار صفایی ، کاظم نادرعلی ، هاشم ذوالفقاری ، محمد خبریزاد ، کامل ابراهیمی ، مجتبی معتمدنیا ، علیرضا ناصری ، سیاوش فیاضی ، سارا کماسی ، بهاره حیدری مقدم ، معصومه احمدی ، معصومه احمدی ، جلال روحی ، مسعود شریفی خطیر ، میثم صمدی ، سجاد دولت دوست ، ارسلان جمالی ، سید مهدی طباطبائی نیا ، رمضان سلیمانی ، جمال فیروزین ، زمال فیروزی ، ی یوسفی ، زهره تدین ، ​​گلناز میرسلیمانی ، سمانه خسرویان ، رها پیروی ، ندا کریمیان ، مونا مشکوری ، مهدی بذرافکن ، شهراد پدیدار ، شهاب پورحسین ، عباس نصیری ، سید محمدرضا امامی ، سید حمید اولاما ، حسین رجیدی ، حسین رجبی بهشتی سعادت ، گلامرضا تقی زادگان ، جلال بختیاری ، احسان خاتونی داریان ، آریا ملهتی هاریکس رام ، مهدی عبدالعلی زاده ، مهرداد فتحی زاده ، افشین دهقان ، امیر آشتیانی ، رضا حدادی ، احمد حشیجه ، مهزا حشمت ، رضا مهدی جمشیدیان ، متین زنگنه ، ماز زنگنه ، کیم کبیر رامین عباسی ، رضا درگاهی فدایی ، بهنام صمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *