بورس
منتظر حرکت و نوسان علائم نشانگر باشید

منتظر حرکت و نوسان علائم نشانگر باشید

قبل از باز کردن + اخبار بورس سهام

روز گذشته چه اتفاقی در بازار افتاد
طبق گزارش ها بورس نیوزروز دوشنبه ، افت دیگری در بازار وجود داشت و با کاهش بیش از 13 هزار و بیش از یک درصدی ، شاخص کل به رقمی کمتر از یک میلیون تا 170 هزار واحد رسید و بنابراین به سطح پشتیبانی یک میلیون و 150 هزار واحد. مانند گذشته هزینه معاملات در حداقل سطح بود و شاید تعداد کاراکترهایی با حجم معاملات تجاری عادی در بازار حدود 50 حرف و بیش از 400 کاراکتر هنوز در صف فروش قفل شده بودند.

اقتصاد کلان و سیاست

وی گفت: “هر هفت پیشنهاد بورس برای حمایت از بازار سرمایه توسط رهبران نیروهای کوچک اصلاح به تصویب رسیده است و این مصوبات پس از تأیید مدیریت به اطلاع عموم خواهد رسید.” محمدعلی دهقان دهنوی با اشاره به نظر مساعد روسای سه قوه در مورد بسته پیشنهادی سازمانهای مبادله ای که قبلاً در هیئت وزیران تصویب شده بود ، با بیان اینکه این مصوبات با اصلاحات جزئی تصویب شده است ، گفت: انتقال مالیات به صندوق تلفیق در سال 1400 بازار سرمایه سپرده خواهد شد وی افزود: در این جلسه توافق شد که صندوق تثبیت بازار سرمایه و صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه 20 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی تحت ضمانت دولت جمهوری اسلامی ایران منتشر كنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به مفاد مواد 16 و 17 قانون رفع موانع تولید گفت: موانع تولید برطرف می شود.

وی گفت: در این جلسه مقرر شد مالیات بر درآمد شرکتهایی که سهام یا شرکتهای تابعه خود را حمایت می کنند امسال و برای ارتقا support حمایت از بازار سرمایه به سال آینده موکول شود.

READ  تکمیل پرونده هواپیمای اوکراینی / رئیس اداره قضایی نیروهای مسلح کشور: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی در دادگاه نظامی به اتمام رسید و کیفرخواست در حال آماده سازی است. دادگاه پس از محاکمه اولیه با شرکت متهم و والدین من آغاز می شود.

شرکتهایی که سود تقسیم نشده آنها در سال 1400 به سرمایه منتقل می شوند نیز مشمول مالیات صفر می شوند. دهقان دهنوی پس از تصویب اجلاس از مجوز صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه خبر داد و گفت: این تصویب به صندوق توسعه ملی اجازه می دهد تا در بازارهای داخلی پول و مالی از جمله سرمایه بازار سرمایه گذاری کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نگران مصوبه جبران خسارت به خریداران است واحد سرمایه گذاری صندوق جریمه نقدی اول خاطرنشان کرد: در این جلسه تصمیم بر این شد که خسارات وارده به خریداران واحدهای سرمایه گذاری اولین واحدهای سرمایه گذاری صندوق جریمه خریداری شده از دولت و هنوز فروخته نشده جبران شود.

پس از تصویب بسته 7 + 3 سازمان بورس در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی دولت و ارسال آن به جلسه سران قوا ، صندوق توسعه بازار سرمایه گزینه های فروش تابع نمادهای “خودرو” را ارائه داد. “،” وبملت “،” فولاد “،” خانواده “،” فارس “،” وبصادر “،” شاتران “،” شپنا “،” شبندر “،” واتجارات “،” خوساپا “،” اخبار “و” همراه “در تاریخ های مختلف لازم به ذکر است که این وجوه تنها توسط صندوق های درآمد ثابت دریافت می شوند که حداقل باید تعداد اوراق دریافتی از سهام این نمادها تا پایان روز باشد. خرید اوراق قرضه در اختیار آنها است. همچنین ، در صورت فروش اوراق فروخته شده ، از این وجوه استفاده خواهد شد.

در گزارشی از گروه خودروسازی ، سرانجام شورای رقابت در مورد میزان افزایش تصمیم گیری کرد قیمت ماشین در سال 1400 تصمیم گرفت. البته کسانی که تا پایان سال 1399 برای خرید خودرو ثبت نام کرده و پیش پرداخت می کنند و قادر به دریافت سود نیستند شامل این افزایش قیمت نمی شوند. بر اساس تورم یک ساله اعلام شده توسط بانک مرکزی و کسر تورم گذشته در سه ماهه اول و دوم سال 1399 و استفاده از متغیرهای کیفیت و بهره وری ، محصولات شرکت ایران خودرو سرانجام به طور متوسط ​​8.2٪ و محصولات سایپا در پایان سپتامبر 1400 به دست آمد. برای کلیه وسایل نقلیه موضوع دستورالعمل های قیمت مجمع اعمال می شود و با افزایش متوسط ​​8.9٪ محاسبه می شود. این افزایش نرخ بهره منجر به تغییرات چشمگیری در عملکرد مالی شرکت های خودروساز نخواهد شد و بنابراین انتظار تغییر در عملکرد سهام دو غول خودروسازی سایپا و ایران خودرو را نداریم.
در تجارت جهانی ما شاهد افزایش قیمت ها هستیم. مس با 1.5 درصد افزایش به 9 هزار و 950 دلار رسید و به 10 هزار دلار رسید. قیمت نفت در شاخص نفت خام برنت با بیش از 1 درصد افزایش به 68 دلار و 40 سنت رسید. قیمت روی و آلومینیوم به ترتیب 1.7 و 0.5 درصد افزایش یافت و به ترتیب 2996 و 2431 دلار رسید. قیمت جهانی طلا همچنین در معاملات و معاملات شبانه به 1794 دلار رسید و تنها 6 دلار بود که به کانال 1800 دلار رسید.

READ  هفته گذشته 4000 تن کاتد مس مورد معامله قرار گرفت

بازار امروز
برای بازار امروز مصوبات جلسه در کنار برخی حرکات و نوسانات نمادهای شاخص ، انتظار انتشار اوراق قرضه در 13 نماد اصلی بازار را خواهیم داشت که احتمالاً طی روزهای آینده به تعداد این نمادها افزوده می شود.

با این وجود حضور آخرین روز کاری هفته و احتمال سقوط مجدد دلار در بازار ارز همچنان به قوت فروش خود ادامه خواهد داد. انتظار تغییر رویه یا اتفاق خاصی در خطوط فروش شخصیت های کوچک را نخواهیم داشت و انتظار ادامه خطوط فروش سنگین و نقدینگی بسیار ضعیف را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *