ورزشی
فروش نوشیدنی الکلی در استادیوم های جام جهانی ممنوع شد

فروش نوشیدنی الکلی در استادیوم های جام جهانی ممنوع شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir):

یورونیوز: فروش نوشیدنی الکلی در ۸ ورزشگاه محل برگزاری مسابقات جام فوتبال جهانی ۲۰۲۲ قطر ۲ روز پیش از شروع این مسابقات ممنوع شد.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال، «فیفا» در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی گفتگوهای انجام شده میان این فدراسیون و مقام‌های قطر، دکه‌های فروش آبجوهای الکلی در ورزشگاه‌ها برچیده می‌شوند و فروش مشروبات الکلی فقط در مکان‌های دارای مجوز انجام خواهند شد.

انتظار می‌رود که شامپاین، ویسکی و سایر نوشیدنی‌های الکلی همچنان در محل‌های لوکس پذیرایی ورزشگاه‌ها ارائه می‌شوند. در خارج از آن محل‌ها، آبجو معمولاً تنها نوشیدنی الکلی است که بلیط معمولی فروخته می‌شود.

شرکت «انهایزر-بوش اینبیف»، (AB InBev) که ده‌ها میلیون دلار در هر جام جهانی برای فروش انحصاری آبجو پرداخت می‌کند، در حال حاضر بیشتر انبارهای خود را از بریتانیا به قطر منتقل کرده است تا محصولات خود را به میلیون‌ها نفر تماشا کنند. فوتبال بفروشد.

شرکت این شرکت با فیفا در مسابقات سال ۱۹۸۶ آغاز شد و اینک در حال حاضر برای قرارداد خود برای جام جهانی بعدی در آمریکای شمالی هستند.

قطر، یک کشور عربی محافظه‌کار است اما فروش الکل در هتل‌ها مجاز بوده است.

تصمیم‌گیری آبهای کشور برای جلوگیری از فروش جهانی در ورزشگاه‌های جام فوتبال در حالی است که به پیشنهاد خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ با الزامات فیفا برای فروش مشروبات الکلی در ورزشگاه‌ها درخواست کرده بود. قطر همچنین پس از برنده شدن در رای‌گیری در سال ۲۰۱۰، بار دیگر با امضای قراردادها با این موضوع موضوع کرد.

برزیل در جام جهانی ۲۰۱۴ باید با تغییر قانون، فروش مشروبات الکلی در ورزشگاه‌ها را مجاز اعلام کند.

READ  تراکتور / سنگ بزرگ کی روش به ایران برمی گردد؟

رونان اوین، مدیر گروه اجرایی هواداران فوتبال اروپا، جلوگیری از فروش آبجو در ورزشگاه‌های قطر را «بسیار نگران‌کننده» دانست.

شرکت AB InBev با فیفا در سال ۲۰۱۱ و پس از انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ تا همین سال تمدید شد.

در ماه سپتامبر اعلام شد که بر اساس توافق انجام شده، فروش آبجو در ورزشگاه‌ها و پیش و پس از مسابقات مجاز است و برای برگزاری مسابقات، فقط آبجوهای غیرالکی امکان فروش در ورزشگاه‌ها را خواهند داشت.

تصمیم جدید قطر برای انتقال دکه‌های فروش آبجو به مکان‌هایی که کمتر در نظر گرفته می‌شوند باعث تعجب شرکت «انهایزر-بوش اینبیف»، (AB InBev) شده است.

پیشتر قرار بر این بود که محصولات شرکت آبجوسازی بادویزر، (Budweiser) فقط عصرها در محل رسمی هواداران فیفا در مرکز دوحه فروخته شد. این شرکت قیمت ۱۴ دلار را برای هر آبجو در نظر گرفته شده بود.

شرکت آبجوسازی بادویزر با استقرار در یک هتل مجلل در دوحه، تبلیغات خود را با لوگی معروف (AB)آغاز کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.