بورس
سفارش قیمت ها فقط منجر به رانت سهام شد

سفارش قیمت ها فقط منجر به رانت سهام شد

قیمت دستور زبان + اخبار بورس اوراق بهادار

طبق گزارش ها بورس نیوزسعید اسلامی بیدگلی ، عضو شورای عالی بورس اوراق بهادار ، درباره خطر بالای بازار سرمایه گفت: سهامداران نباید منابع مالی لازم را در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنند. تبادل انجام دادند.

وی با تأکید بر اینکه بازار سرمایه ذاتاً نگران کننده است ، افزود: اکنون بازار در حال رشد است و با نزدیک شدن به انتخابات ، اظهار نظرهای کم و بیش غیرحزبی را شاهد هستیم.

عضو شورای عالی رئیس با اشاره به سهامداران و چگونگی سرمایه گذاری آنها در بازار گفت: توصیه ما به سهامداران این است که به جای اخبار سیاسی بر روی مسائل اقتصاد کلان و اخبار صنعت و شرکت تمرکز کرده و سرمایه گذاری کنند. سهامداران بازار باید بلند مدت باشد.

اسلامی بیدگلی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی می توان روند بازار را از دو نقطه بررسی کرد ، اگر شاهد اختلال کلان در اقتصاد کشور نباشیم ، بازار سرمایه در همه دوره ها و دراز مدت یک بازار سودآور است. به سهامداران در مقایسه با سایر بازارها توجه کنید.

وی اظهار داشت: در صورت کنار گذاشتن ریسک ها ، بدون شک نگاه بلندمدت سهامداران به سرمایه گذاری در این بازار سودآوری بیشتری در بازار سرمایه دارد.

یکی از اعضای شورای عالی بورس اوراق بهادار با اشاره به قیمت های اجباری و تأثیر آن بر عملکرد بازار سرمایه توضیح داد: منظور ما هنگام صحبت در مورد بازار مکانی است که عرضه و تقاضا با هم برخورد می کنند و نباید بازار را کنترل کرد. کلید اتصال

اسلامی بیدگلی ادامه داد: به طور غیر ارادی اعمال مقررات برای تعیین قیمت کالاها علاوه بر آسیب رساندن به فعالیت شرکت ها ، بر ماهیت بازار تأثیر می گذارد و بازار را دچار مشکل می کند.

READ  8.370 میلیارد ریال برای ثبت معاملات "Famli"

وی اظهار داشت: دستیابی به اهداف تعیین شده در بازار از قبیل كنترل قیمت و كنترل تورم با قیمتهای سفارشی امكان پذیر نیست و بالا بردن قیمتهای منظم بر اساس تجربه به دست آمده تنها باعث ایجاد رانت در بازار می شود.

دبیرکل انجمن تشکل های سرمایه گذاری گفت: قیمت دستوری نه تنها به عملکرد بورس کالا آسیب می رساند ، بلکه بسیاری از کالاهایی که قیمت آنها با سفارش اعلام می شود از جمله شرکت هایی هستند که سهام آنها در بورس ذکر شده است و با توجه به بزرگ و شاخص بودن این شرکت ها ، روند بازار را تحت تأثیر جدی قرار می دهند. و منافع میلیون ها سهامدار را به خطر بیندازد.

بیشتر بخوانید:

اجاره در بخش فولاد نتیجه قیمت های غیر منطقی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.