بورس
روند نزولی قیمت ارز در بازار غیررسمی

روند نزولی قیمت ارز در بازار غیررسمی

سلطانی زاده

بورس نیوز: کامران سلطانی‌زاده، رئیس کانون صرافان ایران با اشاره به آخرین وضعیت قیمت ارز در بازار غیررسمی کرد: از دو سه روز گذشته که خرید ارز صادرکنندگان به نامحدود توسط صرافی‌ها اجرا می‌شود، قیمت ارز در بازار غیررسمی روند نزولی به خود گرفته است. .

وی افزود: مردم نیز می‌توانند از صرافی‌ها آرزو بخرند و این روند باعث می‌شود که بازار غیررسمی به سمت صرافی‌ها سوق پیدا کند و به صورت موردی نیز به همه تعلق بگیرد.

سلطانی‌زاده پیشنهادان گفت: در حال حاضر با ارائه درخواست‌های پیشنهادی، پیشنهاد می‌شود که به افزایش یافته‌ها پیشنهاد شود و این موضوع باعث می‌شود قیمت ارز شیب‌ها را از بین ببرد.

کانون صرافان ایران ادامه داد: قیمت ارز در دو روز گذشته از ۳۳ هزار و ۶۰۰ تومان به ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان در امروز کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: در واقع قیمت ارز در دو روز 2000 کاهش یافته است و این روند نزولی ادامه خواهد داشت. بانک مرکزی در ۱۳ روز آینده چند مصوبه خوب در دست دارد که اجرای آن‌ها نیز به ریزش قیمت دلار کمک می‌کند.

کانون صرافان ایران گقت: بانک مرکزی در تنظیم بازار ارز بسیار هوشمندانه عمل کرده است، زیرا بدون استفاده از ذخایر ارزی خود و صرفاً با تغییر یک بخشنامه انتخاب شده است بازار را به سمت ریزش بیشتر هدایت کند.

READ  با کلید فیلتر به 1400/01/28 مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.