سیاسی
خداحافظی زیدآبادی با سیاست |  سایت انتخاب

خداحافظی زیدآبادی با سیاست | سایت انتخاب

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir):

احمد زیدآبادی، روزنامه نگار، در یادداشتی تلگرامی با عنوان «لحظه خداحافظی!» نوشت:

بازتاب مطلبی که خطاب به حامد اسماعیلیون نوشتم، مرا نسبت به آیندۀ این کشور از هر جهت روشن کرد؛ گرچه پیش از آن هم، برایم کم و بیش روشن بود.

از فحاشی چارپاداری تا تهدید به قتل و تجاوزِ جنسی، بخشی از واکنش افراد بود که در فضای مجازی و غیرمجازی به حمایت از آقای اسماعیلیون نثم کردند.

من این سرزمین را سرزمین عطار و سنایی و مولوی و خیام و حافظ و سعدی می‌دانستم. هرگز فکر نمی‌کردم بخشی از مردم این سرزمین روزی به این نقطه برسند. حالا که رسیده‌اند، جای حضور من نیست. به هر حال، من هم از پوست و گوشت و خون و عصب ساخته شده ام. فشارها از همه سوست و من چنان تنها و غریب مانده‌ام که مرگ را هموطنی با چنین افرادی دارند که می‌دهم.

این لحظه، لحظۀ خداحافظی من با سیاست است که می‌خواهد با این شیوه و روش پیش برود. من این صحنه را ترک می‌کنم، چون هیچ رگی در وجودم با آن سنخیت ندارد و با سرتاسرش بیگانه‌ام.

از این به بعد، برای نوشتن کتاب‌هایم متمرکر می‌شوم و در این کانال فقط در بارۀ تاریخ و امور انتزاعی می‌نویسم و ​​کلامی از آنچه در این کشور می‌گذرد و می‌گذرد، نخواهم نوشت. این تصمیم برگشت‌ناپذیر است.

اگر ممنوع‌الخروج نبودم و پاسپورت بودم، برای مدتی به یاد دوران شکوفایی فرهنگ ایران، به سمرقند یا بخارا می‌رفتم و یا راهی عراق می‌شدم و به یاد لحظه‌های غربت و مظلومیت علی در جوار مسجد کوفه ساکن می‌شدم.

READ  توضیحات خبرنامه دفتر خاتمی ‌به رهبری: آنچه در مورد محتوای نامه گفته شده حدس و گمان است

با این همه، من عاشق وطنم هستم. برایش دعای خیر می‌کنم و این تنها کاری است که از دستم برمی‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.