سیاسی
حکم قوه قضاییه 13 نفر در رابطه با حادثه دستگیر شده انداش / پنج نفر در اغتشاشات محکوم به اعدام شده اند

حکم قوه قضاییه 13 نفر در رابطه با حادثه دستگیر شده انداش / پنج نفر در اغتشاشات محکوم به اعدام شده اند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir):

فارس: مسعود ستایشی، بیان قوه قضائیه در گفتگوی زنده تلویزیونی جنایات تروریستی در استانهای شهید پرور خوزستان و اصفهان توسط گمراهان که منجر به شهادت مردم و امنیت مدافعان شد را به ملت ایران تسلیت گفت.

وی ادامه داد: مردم مطمئن هستند که فرزندان و خادم ملت ایران را در قوه قضائیه برای التیام بخشیدن به این حادثه، عاملان این جنایات را رها نخواهند کرد و در مسیر تکمیل تلاش های مدافعان امنیت جمهوری اسلامی ایران، تمام جنایتکاران تروریست را مطابق قوانین مربوط به سزای دانستند. عمل ننگینشان می شود.

جلسه قوه قضائیه خاطر نشان کرد؛ ۲۵ ماه آبان ماه سال جاری حدود ۶ ساعت بعد از ظهر حادثه ترور صورت گرفته، بر اساس گزارش های واصله عده ای آغتشاشگر در مورد بحث استقرار دارد و همچنین در این محل عده ای از مدافعان امنیت و مردم در این محل حضور دارند. پس از فراهم شدن شرایط اغتشاشگری دو موتور سوار که هر کدام دو راکب می‌شوند، با سلاح به مردم و مدافعان امنیت تیراندازی می‌شوند.

ستایشی با اشاره به صورت گرفته برای شناسایی و برخورد با مجرمین گفت: بر اساس آخرین آمار ۱۳ دستگیر شده‌اند. ۱۲ نفر در بازدید و یک نفر با قرار گرفتن آزاد شده است. لازم و بی وقفه برای شناسایی و دستگیری اغتشاشگران و به ویژه عامل ادامه دارد و در صورت حصول نتیجه به سمع و نظر ملت عزیز ایران خواهد رسید.

وی با تاکید بر عامل در شناسایی و دستگیری این جنایات صادر شده است، گفت: در صورت دستگیری قاطع و مطابق با موازین قانونی صورت‌گرفته است.

READ  مجوز مجلس برای تأسیس وجوه متقابل فروخته شده به وزارتخانه ها از طریق مبادله

حکم قوه قضائیه بیان کرد: وظیفه ما در قوه قضائیه است که با تروریست های مسلح و ناامن کننده و مخلان امنیت مردم برخورد قاطع می کنیم و با اشد مجازات در انتظار آن ها است.

وی با اشاره به بررسی پرونده های اغتشاش اخیر کرد: تا کنون پنج نفر محکوم به اعدام می شوند و این احکام بدوی است و ممکن است اعتراض داشته باشد و در صورت قطعی اجرا شود.

ستایشی بیان کرد: افرادی که مخل امنیت و روان مردم هستند و به خسارات مادی و معنوی مردم می‌شوند بدانند که قوه قضائیه بدون مماشات و ارفاقی نسبت به عاملان، مباشرین برخورد قاطع خواهد کرد.

جلسه قوه قضائیه با اشاره به دیدار با خانواده شهدای حادثه تروریستی ایذه بیان کرد: با خانواده شهدا و مجروحین این حادثه رخ داده و این اطمینان خاطر به آن داده شده است که مسببان دستگیر و محکوم خواهند شد. نماینده مردم شریف ایذه و دادستان محترم مرکز استان در ایذه هستند و با خانواده شهدای این حادثه دیده می شوند، اکنون جنگ ترکیبی و رسانه ای است، مسائل را تبیین و شفاف کنیم. خواهش ما از این عزیزان این بود که رسانه های بیگانه نتوانند از شرایط موجود استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.