بورس
حضور دانشجویان در کلاسهای آزمایشگاهی پس از پایان تعطیلات

حضور دانشجویان در کلاسهای آزمایشگاهی پس از پایان تعطیلات

2 دقیقه بخوانید

 کلاس های آزمایشگاهی + اخبار بورس سهام

طبق گزارش ها وورس نیوزحسین حسینی ، معاون رئیس دانشگاه تهران گفت: آموزش عملی دانشجویان این دانشگاه به صورت شخصی و برای همه دانشجویان انجام می شود و دانشجویان پس از تعطیلات 1400 بعد از نوروز در کلاس های عملی و آزمایشگاهی شرکت می کنند. برنامه را اعلام کرد.

وی افزود: با توجه به گردش مالی وزارت علوم به دانشگاه ها و م institutionsسسات آموزش عالی ، کلاس های عملی برای دانشجویانی که در این ترم نیازی به خوابگاه ندارند شخصاً برگزار می شود. بر این اساس دانشجویان مقیم تهران می توانند در کلاس های عملی شرکت کنند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشگاه تهران در این ترم کلاس های عملی برای همه دانشجویان در سطح شهر و تهران برگزار می کند ، ادامه داد: ما در نظر داریم کلاس های فشرده و فشرده عملی را در ترم جاری و در همه دانشگاه ها برگزار کنیم. دانش آموزان ، از جمله ساکنان تهران و شهرستان ، در این کلاس ها شرکت می کنند.

حسینی تأکید کرد: دانشجویان برای شرکت در کلاس های عملی و آزمایشگاهی طبق برنامه زمان بندی می شوند و در صورت لزوم در خوابگاه اسکان داده می شوند. اما مدت زمان کلاسهای عملی به نظر استاد بستگی دارد و این کلاسها با جمعیت کمتری برگزار می شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در مورد روند ایجاد و تدوین الگوی دو جانبه برای دوره های صدور مجوز گفت: در دو سال گذشته ، کار تخصصی مفصلی در زمینه ایجاد و تدوین برنامه درسی بسته دو طرفه انجام شده است. تجربه در نظر گرفته شده است. “اساس این معیار حق دانشجو برای انتخاب رشته در حین تحصیل در سایر رشته ها غیر از گذشته است. موضوعی که ما در دانشگاه تهران به این برنامه دادیم “مدل دو بعدی” است.

READ  99/12/9 با فیلتر برش تماشا کنید

وی ادامه داد: در این حرکت ، برنامه درسی دوره های کارشناسی بررسی می شود و بخشی از واحدهای برنامه در یک رشته ، یعنی حدود یک ششم واحدهای برنامه به استثنای دروس عمومی ، از مطالعه خارج می شوند. برنامه رشته اصلی در صلاحدید گروه و معلمان “ارائه شده است.

حسینی گفت: به عنوان مثال در یک برنامه درسی 21 واحد از 140 واحد درسی مربوط به دروس عمومی است اما از 120 واحد مربوط به دروس مقدماتی و تخصصی دانشجو حدود 100 واحد دوره اصلی را پشت سر می گذارد. تخصص دیگری را به عنوان دوره های انتخابی دریافت می کند ؛ یک فضای باز و باز برای دانشجو ایجاد می شود تا در یک رشته دیگر تحصیل کند ، که ما آن را “برنامه درسی فرعی” می نامیم. واحدهای بسته فرعی از سایر برنامه های کارشناسی ارائه شده در دانشگاه تحت راهنمایی های گروه انتخاب دانشجو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.