بورس
جهش تولید محصولات کشاورزی با عضورت در شانگهای

جهش تولید محصولات کشاورزی با عضورت در شانگهای

جهش تولید محصولات کشاورزی با عضورت در شانگهای

بورس نیوزسید رضا نورانی، شورای اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در ویژه عضو دایمی ایران در سازمان همکاری شانگ‌ها و تاثیر آن بر روی تولید محصولات کشاورزی، اظهار کرد: اکنون کشور‌هایی علاوه بر تامین محصولات کشاورزی و مواد غذایی خود، توانایی مازاد تولید را دارند که ایران نیز می‌تواند یکی از این کشور ها می شود؛ اما طی سال‌های اخیر با مشکلات زیادی در مواجهه با مشکلات زیادی روبرو هستیم.

وی افزود: تحریم‌ها باعث تولید محصولات کشاورزی و مواد غذایی تنها به کشور‌های همسایه و حوزه خلیج فارس و بخشی از کشورهای سی‌ای اس و روسیه اکتفا کند. اما با عضویت در سازمان شانگهای با افزایش توان ایران می‌توان شرایط اقتصادی، مسائل مالی و روابط بانکی را حل و فصل کرد.

کشورهای مرکزی اتحادیه ملی محصولات کشاورزی مشخص کرد: برخی از کشورهای مورد علاقه‌مند به مبادلات تجاری در حوزه محصولات کشاورزی و مواد غذایی و صنعتی به عنوان مثال در گذشته ما با ازبکستان روابط اقتصادی محدودی دارند. اما در بحث معاهده شانگ‌های روابط تجاری ما افزایش می‌یابد و در نتیجه یک جهش نگاه داشت.

نورانی بر این باور است که ایران با عضویت در سازمان همکاری شانگ‌های می‌تواند در محصولات کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات کشاورزی، دام، طیور و آبزیان مبادلات تجاری خوبی داشته باشد. چه کالاهایی را می‌توانیم صادر و وارد کنیم.

مرکزی اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: ما باید ابتدا زیرساخت‌های شناسایی به ویژه در مبادی رشدی خود را تقویت کنیم، زیرا با این زیرساخت‌ها نمی‌توانیم توسعه دهیم و جهشی در این زمینه وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط کنونی ناوگانی ما باید نوسازی شود، به طوری که همیشه به طور جدی با ناوگان جاده‌ایکانتینرهای یخچالی باشیم که باید این مهم مرتفع شود.

READ  عرضه بیش از 34000 تن ورق گرم در بورس کالا

نورانی ادامه: وقتی بازارهای جدید دادی مهیا می‌شود باید به تناسب آن زیرساخت‌ها هم تغییر کند تا بتوانیم پاسخگوی نیاز کشور‌های عضو شانگ‌های بمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.