بورس
توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه می شود

توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه می شود

توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه می شود

بورس نیوز: الکسی ددوو، سفیر روسیه در ایران در همایش تجاری ایران و روسیه با بیان اینکه روابط دو کشور به صورت فعال در حال رشد است، توضیح داد: در ماه‌های گذشته جمهوری روسیه تمام مسائل مورد بررسی قرار گرفت که روابط توسعه‌ای در مرکز انجام شد. توجهات این گفتگوها بود.

وی افزود: توسعه روابط میان وزارتخانه‌ها، بانک‌های و امنیت نیز در مورد توجهات متمرکز و تا پایان سال جاری با حضور هیئت‌ها، زمینه‌های تجاری مختلف را ایجاد و شرایط را برای توسعه اقتصادی فراهم می‌کند.

سفیر روسیه در ایران با تاکید بر اینکه سفرهای هیئت‌های مختلف در میان دو کشور دست‌یابی به هدف تعیین شده را تسریع می‌کند، اظهار کرد: این مدعا حضور هیئت‌های بلندپایه در ایران است که برای تبادلات کالایی بر چهار میلیارد دلار سرمایه لازم است انجام شود. در این میان بخش خصوصی دو کشور نقش بزرگی در این زمینه ایفا می‌کنند.

وی با تاکید بر این که این تمام شرایط ظرفیت ایران و روسیه را به کار نگرفته است، بررسی کرد: پتانسیل فراوانی برای هر کشوری وجود دارد که می‌تواند شرایط اقتصادی مناسبی را ارائه دهد.

همچنین در این همایش سرگئی کاتیرین رئیس اتاق بازرگانی روسیه با بیان اینکه شرایط موجود در تاریخ دو کشور است، بیان کرد: تلاش‌های بسیاری برای توسعه روابط دو کشور انجام شده و حضور امروز هیئت روسیه در ایران در همین راستا صورت گرفته است. این نشست‌ها فعالان اقتصادی از استان‌های روسیه برای روابط در منطقه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی روسیه برای توسعه روابط تصمیم گیری می کند، تاکید می کند: همکاری برای تبادل اطلاعات از هیئت ایرانی در حوزه امور خزر دریافت و در تصمیم گیری های اتاق ها گرفته شده است.

READ  سویه جدید ویروس انگلیس در تهران شناسایی شد / استاندار تهران: سویه جدیدی از ویروس انگلیس در تهران شناسایی شد. ما باید مراقبت ها را افزایش دهیم و به پروتکل ها ، محدودیت ها و فواصل اجتماعی پایبند باشیم.

اتاق بازرگانی روسیه با تاکید بر این که برای تصمیم‌گیری تصمیم‌گیری انجام شود، ادامه داد: توجه به سرعت بخشی به این توسعه نیاز به تکرار ندارد. زیرا تمام شاخص‌ها در حال افزایش هستند که می‌توان آن‌ها را به ثبت رساند.

کاترین تاکید کرد: شرایط به وجود آمده است که روسیه را برای کشور‌های دوست باز کرده است، با خروج شرکت‌های غربی، شرکای ایرانی می‌تواند جایگزین آن‌ها شود و وزارت اقتصاد و تجارت روسیه از حضور ایران استقبال خواهد کرد.

وی با بیان اینکه روسیه برای اجرای اهداف و حل و فصل و ایجاد محرک اقتصادی طرفدار کامل دارد، اظهار داشت: شرایط لجستیکی و تبادل ارزهای ملی با تجارت گام مهمی برای تجارت و باید در همین راستا توسعه کریدور شمال جنوب راسریع بخشیم که نیازمند است. ارائه زیرساخت ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.