بورس
برای ایجاد موفق و قوی باید از جزیره‌های پرهیز شود

برای ایجاد موفق و قوی باید از جزیره‌های پرهیز شود

برای ایجاد موفق و قوی باید از جزیره‌های پرهیز شود

بورس نیوز: بنابرگزارش دبیرخانه کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته به اتاق ایران درنشست هم‌اندیشی اجلاس ملی تجارت محصولات کشاورزی و غذا با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته، نظر بر اساس مطالبه‌گری رفع بحران و افزایش دانش و فرهنگ شناسایی به عنوان دو هدف اصلی اجلاس تاکید کرد.

سومین نشست هم‌اندیشی اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و غذا، با حضور اعضا، پژوهشگران، عالیان، نواب‌ها و مشاوران جلسه برگزار می‌شود. و تبادل نظر شد.

محسن امینی رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران که دبیر اجلاس ملی تجارت محصولات کشاورزی و غذاست با توجه به این که پیش از این ویژه‌ای برای طرح مطالب اختصاصی است، گفت: امیدواریم با برگزاری این واحد ملی به اثر بخشی مناسبی در حوزه کشاورزی دست شود. یابیم و همین امر باعث افزایش تولیدات کشاورزی و تولید این بخش می شود.

افزودن امینی: همه واحدهای موجود در بخش‌های فعال هستند، اما نباید موازی کاری در این زمینه برکیفیت غلبه داشته باشد.

کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته به اتاق ایران به مهم‌ترین منطقه برای کشت فراسرزمینی اشاره کرد و گفت: موضوع کشت فراسرزمینی از اولویت‌های مهم این است که مسئولیت آنرا یکی از کشورهای منطقه برعهده دارد و با هماهنگی کمیسیون این منطقه مهم را پیش می‌برد.

امینی با بیان اینکه اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و غذاهای مقدماتی خوبی برای تولید کنندگان ملی تولید کشور بوده است.

وی همچنین با اشاره به یکی از حذف وزارت بازرگانی از معضلات بزرگ بخش بازرگانی و شناسایی کشور است مشخص کرد: مصرف بهینه و بالا بردن بهره وری در تولید و پایین نگه داشتن قیمت تمام شده از عناصر اصلی موفقیت در حوزه تولید است.

READ  یک دوره آموزش مقدماتی در مورد علم اطلاعات و تجارت الگوریتمی در حال برگزاری است

کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته به اتاق ایران گفت: با توجه به اهمیت اجلاس ملی تجارت محصولات کشاورزی برای حضور وزیر محترم کشاورزی، وزیر صمت و ریاست مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه، رایزنی‌های متمرکز در دست اقدام تا با حضور مقامات پایه و اساس تأثیر کشور برای رفع خلأهای قانونی و اجرایی کشاورزی و غذا، بخشی از دغدغه‌ها و مشکلات این بخش را مرتفع کنیم.

محسن امینی امیدواری کرد تا بادلی دولت و بخش خصوصی دراین اجلاس، تصمیمات مهم و بخش برای تولید محصولات کشاورزی و صنایع وابسته درسطح ملی اثر باشد.

محسن امینی در ادامه اضافه کرد: کمیسیون کشاورزی با توجه به جامعه مخاطبان دارد که در سراسر کشور، وظیفه خود را می‌دانند تا در حوزه آگاهی‌بخشی، افزایش دانش و اطلاع‌رسانی این بخش‌ها از محصولات را بردارد و درهمینا محصولات راستاً تجارت محصولات و غذای کشاورزی را مورد بحث قرار دهد. آموزش و انتقال تجربیات، پنل‌های علمی و تخصصی را درحاشیه اجلاس تدارک دیده و برنامه ریزی کرده است.

وی با بیان اینکه در این رویداد ملی کارگاه‌های آموزشی، جلسات هم‌اندیشی و نمایشگاه‌های ظرفیت‌های کشاورزی و غذا برگزار می‌شود، امیدواری کرد: این انجمن با همکاری انجمن‌ها، تشکل‌ها و اتاق‌های استان‌ها با قدرت بیشتری برگزار می‌شود.

در ادامه کمیسیون صنایع و صنایع وابسته به اتاق ایران، منتخب بخش های تخصصی و تخصصی دانشگاه به دغدغه ها و مشکلات مربوط به حوزه پرداختند.

همچنین در این جلسه، موضوع کشت فراسرزمینی پنبه با توجه به نیاز به ارتقای جایگاه صنعت نساجی در ایران، مورد بررسی حاضرین قرار گرفت.

اجلاس محصولات کشاورزی و غذا، چهارشنبه 27 مهر به میزبانی اتاق بازرگانی ایران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات کسب کنند با شماره 88537359-021 تماس بگیرید.

READ  گره های معاملاتی می توانند به سهامداران برسند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.