بورس
اونس طلا ۱۷۳۸ دلار شد

اونس طلا ۱۷۳۸ دلار شد

بهای هر اونس طلا پس از آن در جلسه قبل با یک درصد افزایش به بالاترین سطح در هفته گذشته، با ۳.۲ درصد افزایش به ۱۷۳۸ دلار رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۱۸ درصد افزایش به ۱۸۳۹ دلار رسید.

بانک مرکزی ایالات متحده‌متحده روز چهارشنبه برای دومین جلسه متوالی برای مبارزه با تورم فزاینده، نرخ بهره را سه چهارم درصد افزایش داد. پاول گفت که افزایش غیرمعمول دیگری در میزان سود ممکن است در سپتامبر مناسب باشد، اما این تصمیم بر اساس داده‌های اقتصادی دریافتی می‌شود.

ادوارد میر تحلیلگر ED&F Man Capital Markets، گفت: پاول در را برای بررسی وضعیت ارزیابی‌ها کمی باز گذاشت و نوعی نور را در انتهای تونل ارائه کرد که در سال آینده نیز شاهد افزایش نرخ‌ها نخواهیم بود.

این امر باعث کاهش دلار و بازدهی ایالات متحده آمریکا و غوغای طلا خواهد شد. انتظار می‌رود در کوتاه‌مدت، قیمت طلا با شانس برای آزمایش مقاومت بین ۱۷ تا ۱۸۰۰ دلار در ماه آینده‌۸۰ بالاتر.

دلار یک شبه 0.6 درصد کاهش یافت و در نزدیکی پایین‌سطح سه هفته متوالی خود در روز پنجشنبه کاهش یافت و باعث شد که طلای دلاری برای دیگران ارزآور باشد.

شاخص بازدهی خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین حد دو ماه اخیر رسید. بانک بازدهی پایین، هزینه فرصت نگهداری طلای بدون رای کاهش می‌دهد. در همین حال، شورای جهانی طلا اعلام کرد، کاهش شدید خرید توسط سرمایه‌گذاران باعث کاهش طلای جهانی در سه ماه دوم نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ شد.

در بازار سایر فلزات ارزشند، بهای هر اونس نقره با 0.4 درصد افزایش به 19.20 دلار، پلاتین با 0.4 درصد افزایش به 89 دلار و پالادیوم 0.6 درصد به 2042 دلار و 51 سنت رسید.

READ  رئیس دادگاه به بانک ها هشدار داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.