بورس
ارزش معاملات هفته گذشته از 3.700 میلیارد ریال فراتر رفت

ارزش معاملات هفته گذشته از 3.700 میلیارد ریال فراتر رفت

ذوب آهن + اخبار بورس اوراق بهادار

طبق گزارش ها گروه تحقیقاتی بورس نیوز ، شرکت فولاد در معاملات هفته گذشته در بورس کالا ، این شرکت توانست 3.766 میلیارد ریال درآمد عملیاتی ایجاد کند. این نسبت به هفته قبل حدود 15 درصد کاهش دارد.

در این هفته شاهد عرضه 41000 تن تیر به صورت سبدهای مختلف این محصول در اندازه های مختلف بودیم. کل تقاضای ثبت شده به 22540 تن رسیده و کمی بیش از 50٪ از عرضه است.

کاهش تقاضای سرمایه و همچنین رفع نگرانی های ناشی از تورم در بخش فولاد ، منجر به کاهش قابل توجه تقاضا برای برخی از محصولات فولادی در هفته های اخیر شده است و در مورد تابش ، رکود ساخت و ساز کشور می تواند حتی شدیدتر باشد . او بخشید

در این هفته ، میانگین میزان تابش در هر تن به 132.8 میلیون ریال در هر تن رسید که بیش از 3.6 درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشت. در واقع ، این نسبت بالاترین سطح تابش از ابتدای سال جاری است. در دو هفته گذشته میزان رشد تیرهای شرکت بیش از 11 درصد بود.

ارزش معاملات این محصول به 2.993 میلیارد ریال رسید.

هفته گذشته نیز شاهد عرضه ضعیف 6300 تن اتصالات بودیم. این عرضه با تقاضای 12 هزار تنی همراه بود و قیمت فروش یک تن آهن ساختمانی با 2.5 درصد افزایش نسبت به هفته سوم فروردین به 122 میلیون و 760 هزار ریال رسید. ارزش عملیاتی این محصول به 773 میلیارد و 374 میلیون ریال رسید.

جدول زیر روند معاملات دو محصول اصلی شرکت یعنی تیرها و اتصالات را نشان می دهد:

READ  تجارت امروز جهت کلی بازار را تعیین می کند

پوشش هفتگی ذوب آهن + اخبار بورس سهام


  • بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *