بورس
اجرای طرح کلان ملی در گروه بهمن

اجرای طرح کلان ملی در گروه بهمن

امروز بزرگترین و پیشرفته ترین کارخانه تولید موتورهای پرقدرت و کم مصرف یورو 6 افتتاح شد. صبح امروز در مراسمی با حضور حسن روحانی رئیس جمهور ، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، مقامات دولتی ، جمعی از نمایندگان مجلس و مقامات ارشد شرکت توسعه Tiwan Driven ، یکی از شرکتهای گروه بهمن ، افتتاح شد. شد.

در طول طرح جامع ملی ، تیوان مسئولیت طراحی و تولید خانواده ای از موتورهای سه و چهار سیلندر با قدرت 75 تا 155 اسب بخار و گشتاورهای مختلف بین 100 تا 250 نیوتن متر را بر عهده داشت. از ویژگی های این موتور می توان به قدرت بالا ، کاهش مصرف سوخت ، بهبود آلایندگی ، توانایی دستیابی به استاندارد یورو 6 و استفاده از مدرن ترین فن آوری های جهان اشاره کرد. هنگام تهیه موتورهای تیوان ، تزریق مستقیم سوخت به محفظه سوخت ، استفاده از توربوشارژر ، سرسیلندر با منیفولد اگزوز و غیره همانطور که از فن آوری های جدید استفاده شده است. خطوط تولید این خانواده موتور ، با ظرفیت تولید سالانه 500000 دستگاه ، مدرن ترین و پیشرفته ترین خطوط تولید صنعت خودرو کشور است و می تواند 10 نوع موتور سه و چهار سیلندر را پردازش و ترکیب کند. این کارخانه در زمینی به مساحت 8 هکتار در پردیس صنعتی خزر قزوین احداث شده و زمینه اشتغال 600 نفر مستقیم و 4000 نفر غیرمستقیم را فراهم کرده است.

مجتبی میرشیل ، مدیرعامل یک شرکت توسعه نیرو که توسط تایوان اداره می شود وی با بیان اینکه خط تولید موتورهای قدرتمند و کم مصرف یورو 6 یکی از اولین قراردادهایی است که با مشارکت وزیر سابق صمت ، آقای نعمت زاده توسط برجام امضا شده است ، خاطرنشان کرد: این توافق نامه بزرگترین سرمایه گذاری در صنعت خودرو است. اروپایی ها موفق شده اند وضعیت داخلی این خانواده موتور را از 55 به 85 درصد افزایش دهند.

READ  هشدارها و تله های عملکرد را اجاره کنید

در پاسخ به میر سهیل سوال حسن روحانی رئیس جمهور در مورد تعداد اولین مراحل تولید در سال جاری گفت: ما برای 20 هزار موتور برای خودروهای گروه بهمن فكر كرده ایم و تمایل به افزایش تولید همراه با برنامه برای سایر خودروسازان داریم.

آزمایشگاه ملی پیشرفته عشق را با همکاری تایوان راه اندازی کنید
تأسیس آزمایشگاه ملی قدرتهای پیشرفته (الکتریکی ، ترکیبی و احتراق) از اوایل سال 1998 و بر اساس تفاهم نامه سه جانبه بین تیوان ، معاون علمی و فناوری رئیس دانشگاه و دانشگاه تهران آغاز شد و امروز افتتاح شد. این آزمایشگاه پیشرفته ترین و مجهزترین آزمایشگاه کشور برای طراحی و توسعه تلفات (برقی ، هیبریدی ، احتراقی) است که قادر به توسعه و آزمایش انواع پیشرانه برای خودروهای سبک و سنگین تا استاندارد یورو است. این نرم افزار منحصر به فرد برای توسعه و نقشه برداری از 6 آلودگی و 575 اسب بخار قدرت ECU و TCU در سطح تولید کنندگان و تأمین کنندگان خودروهای کلاس جهانی است. با راه اندازی این آزمایشگاه ، از رفتن مقدار قابل توجهی ارز به خارج از کشور برای آزمایش مناسب جلوگیری می شود.

از ژانویه 1992 ، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تمرکز خود را بر حمایت از تیوان برای تولید موتورهای کم مصرف در پاسخ به آلودگی جهانی معطوف کرده است. نمونه اولیه این موتور پس از آزمایش عملکرد و دوام با مشارکت مقامات عالی رتبه کشور در آگوست سال 1995 ارائه شد. برای استقرار تیوان و تولید انبوه موتورهای پیشرفته و کم مصرف 20 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

READ  "کاروم" در مدت 6 ماه به 1226 ریال سود رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *